Pomagamy mieszkaÅ?com Kielc w wyborze najlepszego kredytu już 12 lat!

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to stosunkowo nowy produkt bankowy na polskim rynku. Jest on udzielany w celu spłacenia istniejących po stronie klienta zobowiązań finansowych.

Owe zobowiązania mogą wynikać z istniejących kredytów hipotecznych, samochodowych, gotówkowych, rat w sklepach, debetów bieżących rachunków bankowych, czy też z zadłużenia na karcie kredytowej. Niektóre banki udzielające kredytów konsolidacyjnych umożliwiają wykorzystanie część pieniędzy kredytowych na sfinansowanie zupełnie dowolnego, wybranego przez kredytobiorcę, celu. Może to być na przykład spłata długu u przyjaciół czy rodziny, czy też remont mieszkania.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty doboru kredytu konsolidacyjnego:

 

 

Ideą zaciągania kredytów konsolidacyjnych jest połączenie dotychczas spłacanych kredytów i pożyczek, w jedno zobowiązanie, z niższą ratą. Dzięki kredytom konsolidacyjnym klienci mogą obniżyć swoje miesięczne zobowiązanie wobec banku i płacić niższe raty kredytowe. Innym udogodnieniem przy kredycie konsolidacyjnym jest to, że nie musimy już pamiętać o kilku terminach spłaty kolejnych rat, bowiem spłacamy tylko jedną.

Podczas ubiegania się o kredyt konsolidacyjny, należy dopełnić podobnych formalności, jakie związane są z zaciąganiem innych kredytów. Konieczne jest przygotowanie przez klienta banku zaświadczeń potwierdzających uzyskiwane przez niego dochody. Czasem banki żądają dołączenia do wniosku o udzielenie kredytu konsolidacyjnego, dokumentów dotyczących nieruchomości, na której będzie ustanowiona hipoteka na rzecz banku.